آخرین اخبار :
  ریسک‏‏‌های کسب‌و‌کار ایران در ۱۴۰۳پنجشنبه 10 خرداد 1403

  ریسک‏‏‌های کسب‌و‌کار ایران در ۱۴۰۳

  دیده‌‌‌بان کسب‌و‌کار» بنا به مسوولیت اجتماعی خود، طی چهارمین سال پیاپی، به رصد و پایش فضای کسب‌و‌کار در سال ۱۴۰۳ از منظر فعالان اقتصادی، صاحب‌‌‌نظران و کارآفرینان اقدام کرده است.

  دولت‌ها چه نفعی از تورم می‌برند؟سه شنبه 1 آذر 1401

  دولت‌ها چه نفعی از تورم می‌برند؟

  تورم پیش‌بینی‌نشده (unanticipated) یا غیرانتظاری به وضعی گفته می‌شود که تورم محقق‌شده بالاتر از سطح تورم انتظاری که معمولا برابر با تورم هدف بانک مرکزی است، رخ دهد.

  چرا و چگونه بازار تجارت عراق را از چنگ ما درآوردند؟دوشنبه 30 آبان 1401

  چرا و چگونه بازار تجارت عراق را از چنگ ما درآوردند؟

  در ماه‌های اخیر بسیاری از فعالان اقتصادی درباره تحولات بازار عراق و آغاز روند نزولی صادرات محصولات ایران به این کشور هشدار دادند.

  انفجار استانبول؛ حملۀ تروریستی یا حربۀ انتخاباتی؟چهارشنبه 25 آبان 1401

  انفجار استانبول؛ حملۀ تروریستی یا حربۀ انتخاباتی؟

  رقیب انتخاباتی سابق اردوغان با یادآوری بهره برداری حزب حاکم ترکیه از ناامنی ها این کشور در راستای اهداف انتخاباتی، به طور تلویحی حکومت ترکیه را به دست داشتن در انفجار استانبول متهم کرد.

  اقتصاد جهان در تاریکی فرو می رود؟سه شنبه 18 مرداد 1401
  بر اساس گزارش اخیر صندوق بین‌المللی پول؛

  اقتصاد جهان در تاریکی فرو می رود؟

  اقتصاد جهانی که هنوز با همه‌گیری و تهاجم روسیه به اوکراین درگیر است، با چشم‌اندازی تاریک و نامطمئن روبه‌رو است. بسیاری از پیش‌بینی‌های نزولی که در چشم انداز اقتصاد جهانی آوریل ما ذکر شده‌اند، شروع به تحقق کرده‌اند.

  تصمیمی در جهت رانت‌زداییچهارشنبه 28 اردیبهشت 1401

  تصمیمی در جهت رانت‌زدایی

  دولت سیزدهم در تصمیم اخیر خود بنا دارد برای تخصیص درست منابع به دهک‌های کم‌درآمد اقتصادی و همچنین از بین بردن زمینه‌های رانت، فساد و قاچاق ارز ترجیحی را حذف و در ازای افزایش قیمت طبیعی برخی کالاهای اساسی که رخ خواهد دارد، یارانه نان و دارو پرداخت کند.

  هدف از جنگ اخیر انتقال گاز از کردستان به اروپا استپنجشنبه 15 اردیبهشت 1401

  هدف از جنگ اخیر انتقال گاز از کردستان به اروپا است

  چمیل بایک رئیس مشترک KCK با اشاره به همکاری ترکیه، ناتو و پارتی هدف از جنگ اخیر را انتقال گاز خاورمیانه از طریق خاک کردستان عراق و ترکیه به خاک اروپا دانست.

  عراق بر سر دوراهی شکست بن بست تشکیل دولت یا انتخابات زودهنگام پارلمانی؟دوشنبه 15 فروردین 1401

  عراق بر سر دوراهی شکست بن بست تشکیل دولت یا انتخابات زودهنگام پارلمانی؟

  بغداد- ایرنا- بعد از شکست طرح «برد- باخت» ائتلاف «سه جانبه» در مشارکت ندادن رقبای سیاسی در اداره کشور و انحصارگرایی قدرت، ائتلاف «چارچوب هماهنگی» طرح جایگزین مبتنی بر قاعده «برد – برد» را برای شکستن بن بست سیاسی در عراق مطرح کرده است.

  شمارش معکوس تحریم روسیهپنجشنبه 11 دی 1348

  شمارش معکوس تحریم روسیه

  تحریم نفتی روسیه توسط اتحادیه اروپا مطابق یک پیش‌بینی -در نیویورک‌تایمز-‌ در این هفته از سوی سفرای اتحادیه تصویب می‌شود.