آخرین اخبار :
  ارتباط درهم تنیده صنعت گردشگری و اقتصاد کردستاندوشنبه 4 تیر 1403

  ارتباط درهم تنیده صنعت گردشگری و اقتصاد کردستان

  استان کردستان با دارا بودن پتانسیل‌های انسانی و طبیعی می‌تواند در صنعت توریسم پیشرفت بیشتر به نسبت وضعیت کنونی داشته باشد.

  صنایع دستی ؛ نمایانگر بخشی از هویت کردستانیکشنبه 9 اردیبهشت 1403

  صنایع دستی ؛ نمایانگر بخشی از هویت کردستان

  صنايع‌دستي تنها يك كالا براي خرید و فروش نيست بلكه نشان‌دهنده خصوصيات فرهنگي و ويژگي‌هاي اقوام است.

  آیین انار در کردستانچهارشنبه 15 فروردین 1403

  آیین انار در کردستان

  هرسال به هنگام رسیدن این میوه پربرکت در بسیاری از شهرها و روستاهای ایران جشن انار برگزار می‌شود و مردم محلی به رقص و شادی و پایکوبی برای برکت‌هایی که خدا به آن‌ها ارزانی داشته می‌پردازند. جشنواره انار در واقع یکی از اصیل‌ترین جشن‌های کشور است که به پاسداشت رسیدن فصل برداشت این میوه خوش‌رنگ و خوشمزه برگزار می‌شود.

  کشاورزی؛ اهرم توسعه اقتصادی کردستانپنجشنبه 10 اسفند 1402

  کشاورزی؛ اهرم توسعه اقتصادی کردستان

  وسعت و استعدادهای سرزمینی کردستان، برای کشاورزی مناسب است و این بخش با اتکا به توانمندی های خود توان رفع مشکلات اشتغال و توسعه پایدار استان را دارد اما به گفته کارشناسان ریل توسعه کردستان هنوز با جایگاه واقعی خود فاصله دارد.

  بررسی جایگاه شرکای تجاری در نقشه صادرات و واردات ایراندوشنبه 21 آذر 1401

  بررسی جایگاه شرکای تجاری در نقشه صادرات و واردات ایران

  منشأ تعمیق کسری تجاری در هشت‌ماه منتهی به آبان امسال، افزایش واردات است. آمارهای گمرکی نیز این ادعا را تایید می‌کنند. اما اهرم‌های این رخداد در دستان امارات، آلمان، سوئیس، هند و انگلیس است. کسری تجاری با کشورهای نامبرده بیشترین تاثیر را بر ناترازی تجاری هشت‌ماهه گذاشته است.

  بیش از نیمی از کارگران خانه ندارند!شنبه 5 آذر 1401

  بیش از نیمی از کارگران خانه ندارند!

  مشکل بی‌خانگی، یک مشکل بزرگ و عمیق برای طبقه‌ی کارگر است، هرچند معاون تعاون وزارت کار، از موفقیت ۹۵ درصدی تعاونی‌ها می‌گوید!

  اقلیم کردستان عراق چه قدر گاز طبیعی دارد؟دوشنبه 30 آبان 1401

  اقلیم کردستان عراق چه قدر گاز طبیعی دارد؟

  برنامه خاورمیانه اندیشکده شورای آتلانتیک می گوید آمار ارائه شده در مورد وجود 3 درصد از ذخایر گاز طبیعی دنیا در اقلیم کردستان اثبات شده نیست و میزان واقعی اثبات شده ذخایر گازی در این منطقه کمتر از یک درصد است.

  از پروژه راه آهن همدان - سنندج چه خبر؟یکشنبه 29 آبان 1401

  از پروژه راه آهن همدان - سنندج چه خبر؟

  معاون عمرانی استاندار کردستان با بیان اینکه اجرای پروژه راه آهن همدان - سنندج بزودی سرعت می گیرد، گفت: در سفر رییس جمهور به استان، یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان برای اتمام این طرح مصوب شد که ۳۵۴ میلیارد تومان آن تخصیص یافت.

  تجارت با عراق از مسیر اقلیم کردستانسه شنبه 26 مهر 1401

  تجارت با عراق از مسیر اقلیم کردستان

  اقلیم خودمختار کردستان هم‌مرز با ایران و هم‌خون بسیاری از ساکنان مرزهای غربی کشور است، از همین‌رو موقعیت آن در رابطه با ایران ویژه است. مطابق سرشماری‌های دولت محلی، جمعیتی بیش از ۵‌میلیون نفر دارد و بازاری مناسب برای کالاها و خدمات ایرانی است، در واقع‌امر نیز بخش قابل‌توجهی از تجارت ایران با عراق و در برهه‌هایی بالای ۵۰‌درصد آن، مربوط به تجارت با کردستان است.

  مدیریت جامع تالاب زریوار و بررسی نقش دستگاه‌های مرتبطشنبه 19 شهریور 1401

  مدیریت جامع تالاب زریوار و بررسی نقش دستگاه‌های مرتبط

  تغییرات اقلیمی و خشکسالی در سال های اخیر بر وضعیت تالاب زریوار سایه افکنده است که همکاری همه دستگاه‌ها و ارگان های ذیربط در ساماندهی و جلوگیری از گسترش چالش ها و آسیب های زریوار ضروری است.

  سقوط تاریخی تولید مسکنسه شنبه 28 تیر 1401

  سقوط تاریخی تولید مسکن

  سردترین فصل ساخت‌و‌ساز در پایتخت برای بهار۱۴۰۱ به ثبت رسید. تیراژ تولید مسکن در تهران طی فصل اول امسال به پایین‌ترین میزان طی حداقل ۱۸سال گذشته سقوط کرد.

  عزم جهانی مقابله با ریزگردها با «دیوار بزرگ سبز»جمعه 6 خرداد 1401

  عزم جهانی مقابله با ریزگردها با «دیوار بزرگ سبز»

  کارشناسان سازمان ملل معتقدند پدیده ریزگردها به عنوان یکی از پیامدهای اقدامات بشر در تخریب محیط زیست با انجام ابتکارات منطقه‌ای اما با حمایت و عزم جهانی برای ایجاد «دیوار بزرگ سبز» قابل حل است.

  نقشِ درمانگریِ کالابرگ برای اقتصاد کنونیِ ایرانشنبه 24 اردیبهشت 1401

  نقشِ درمانگریِ کالابرگ برای اقتصاد کنونیِ ایران

  پس از آنکه دولت ابراهیم رئیسی نسبت به حذف ارز ترجیحی بسیاری از کالاها در سال جاری اقدام کرد، بسیاری از کارشناسان در مجلس و سایر نهادهای علمی و پژوهشی، راهکارهایی جز توزیع یارانه نقدی در کشور را به دولت پیشنهاد کردند.

  یارانه عادلانه و گرانی ناعادلانه؛ بازار کالا به کجا می رود!شنبه 24 اردیبهشت 1401

  یارانه عادلانه و گرانی ناعادلانه؛ بازار کالا به کجا می رود!

  با حذف ارز ترجیحی و شیوه جدید پرداخت یارانه، قیمت چهار کالای اساسی در کشور افزایش یافته و نگرانی ها از گرانی همه گیر، دامن کالاهای دیگر را نیز گرفته است. مسئولان معتقدند؛ طرح اصلاح نظام یارانه، طرحی علمی است و به توزیع عادلانه یارانه ها می انجامند.

  دولت اقلیم کردستان هنوز درآمدهای نفتی خود را به بغداد تحویل نداده استسه شنبه 13 اردیبهشت 1401
  نماینده استان بصره در مجلس عراق :

  دولت اقلیم کردستان هنوز درآمدهای نفتی خود را به بغداد تحویل نداده است

  نماینده استان بصره در مجلس عراق  تأکید کرد که رهبران  اقلیم کردستان با رای  دادگاه فدرال برای واگذاری فعالیت های نفتی  از سوی اربیل به بغداد مخالفت کردند.