هدف از جنگ اخیر انتقال گاز از کردستان به اروپا است
چمیل بایک رئیس مشترک KCK با اشاره به همکاری ترکیه، ناتو و پارتی هدف از جنگ اخیر را انتقال گاز خاورمیانه از طریق خاک کردستان عراق و ترکیه به خاک اروپا دانست.

به گزارش اکوکردستان چمیل بایک رئیس مشترک KCK با اشاره به همکاری ترکیه، ناتو و پارتی هدف از جنگ اخیر را انتقال گاز خاورمیانه از طریق خاک کردستان عراق و ترکیه به خاک اروپا دانست. به گزارش کردپرس جمیل بایک رئیس مشترک شورای اجرائی اتحادیۀ جوامع کردستان (KCK) در سخنانی به همکاری ترکیه، ناتو و دولت اقلیم کردستان اشاره کرد و هدف از جنگ اخیر را انتقال گاز خاورمیانه از طریق خاک کردستان عراق و ترکیه به خاک اروپا دانست.

بایک در گفتگو با تلویزیون سترک تی وی جنگ اخیر ترکیه علیه کردستان عراق را در امتداد نسل کشی های سابق علیه کردها دانست و گفت که هدف ترکیه نه تنها از بین بردن PKK و کردها بلکه به دست گرفتن کنترل کل خاورمیانه است. او با اشاره به نقش ناتو و حزب دموکرات کردستان (پارتی) در این جنگ گفت: «پس از مناطق دفاعی مدیا قرار است این جنگ به همه اقلیم کردستان و سایر نقاط خاورمیانه گسترش پیدا کند.»

او گفت: «کسانی که به دنبال تحقق اهداف خود در خاورمیانه هستند باید ابتدا در کردستان به نتیجه مورد نظر خود برسند، زیرا کردستان "قلب خاورمیانه" است.»

بایک با اشاره به رویداد جنگ در اوکراین گفت: «آنها [ترکیه، ناتو و اروپا] به دلیل جنگ بین روسیه و اوکراین، می خواهند مسیر گاز طبیعی خاورمیانه را با گازی که از طریق روسیه به اروپا می رفت جایگزین کنند. این خط گاز طبیعی نیز از کردستان می گذرد. هدف آنها از به راه انداختن جنگ این است که برای نیل به اهداف و منافع خود این مسیر را تحت کنترل درآورند. آنها فکر می کنند که می توانند به راحتی با حذف PKK و ساکت کردن کردها گاز طبیعی را از کردستان به اروپا منتقل کنند.»

بایک در ادامه افزود: «حکومت ترکیه و پارتی که با آن همکاری می کند، همچنین ناتو، آمریکا انگلیس، آلمان و اسرائیل این را باید بدانند که همه تلاش های آنها برای شکستن اراده کردها بی نتیجه خواهد بود. ما مبارزات خود را برای پیروزی کردها و برای پیروزی همه مردم در خاورمیانه گسترش خواهیم داد. ما هزینه این پیروزی را می پردازیم.»

انتهای پیام/ب.ک