جشنواره‌های کشاورزی و معرفی توانمندی‌ های کردستان
رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: برگزاری جشنواره‌های کشاورزی فرصت مناسبی برای معرفی دستاوردها و توانمندی‌های کشاورزان استان است.

به گزارش اکوکردستان و به نقل از ایرنا پیمان اسکندری روز پنجشنبه در نشستی با مدیران واحد ترویج ادارات جهاد کشاورزی شهرستان‌های استان در سنندج اظهار کرد: جشنواره‌های کشاورزی از جمله توت فرنگی، گندم و انار سال گذشته با موفقیت برگزار شد و بخش زیادی از مسئولیت برگزاری این برنامه‌ها برعهده واحد ترویج بود.

وی بر نقش کلیدی ترویج در ارتباط با کشاورزان و اطلاع‌رسانی به آن‌ها تاکید و اضافه کرد: برای آگاهی بخشی به کشاورزان و ارائه آموزش‌های لازم باید از ظرفیت شبکه‌های اجتماعی در فضای مجازی استفاده کرد.

اسکندری بر اهمیت استفاده از رهبران افکار عمومی و کشاورزان پیشرو در زمینه اطلاع‌رسانی و ترویج دانش کشاورزی تاکید کرد و گفت: موفقیت این سازمان در گرو جلب نظر ذینفعان و بهره‌برداران است و ترویج به عنوان نوک پیکان ارتباط با این افراد، نقشی اساسی در این زمینه ایفا می‌کند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان تقویت مراکز جهاد کشاورزی را در دستور کار وزارتخانه خواند و بیان کرد: این اقدام نشان‌دهنده اهمیت و تاثیرگذاری این مراکز در ارتباط با کشاورزان و ارائه خدمات به آن‌ها است.

اسکندری طرح جهش تولید در بخش کشاورزی را حاصل فعالیت‌های ترویجی و تلاش مراکز جهاد کشاورزی دانست و یادآور شد: از دیگر مسائل حائز اهمیت ارائه آمارهای دقیق و صحیح توسط واحدهای ترویج است چراکه با وجود چنین آماری برنامه‌ریزی‌ برای توسعه بخش کشاورزی هدفمندتر و اثربخش‌تر خواهد بود.

وی با اشاره به اهمیت روابط عمومی و ترویج در دنیای امروز، بیان کرد: استفاده صحیح از فضای مجازی می‌تواند به عنوان ابزاری قدرتمند برای اطلاع‌رسانی، آموزش و ترویج دانش کشاورزی در بین کشاورزان و بهره‌برداران مورد استفاده قرار گیرد.