سرمایه گذاری ۱۲۰ هزار میلیارد تومانی در حوزه صنعت و معدن کردستان
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: سرمایه گذاری کلان ۱۲۰ هزار میلیارد تومانی در ۱۵ طرح پیشران، گامی بلند در جهت توسعه صنعتی و معدنی کردستان است.

به گزارش اکوکردستان و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: سرمایه گذاری کلان ۱۲۰ هزار میلیارد تومانی در ۱۵ طرح پیشران، گامی بلند در جهت توسعه صنعتی و معدنی کردستان است.

خلیقی اظهار داشت: اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان کردستان با برنامه ریزی هدفمند و جذب سرمایه گذاری‌های کلان، گام‌های بلندی در مسیر توسعه صنعتی و معدنی این استان برداشته است.

وی افزود: در همین راستا، عملیات اجرایی ۱۵ طرح بزرگ و پیشران با مجموع سرمایه گذاری ۱۲۰ هزار میلیارد تومان و اشتغالزایی ۶ هزار و ۱۰۰ نفر آغاز شده است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کردستان با اشاره به برخی از مهمترین این طرح ها، یادآور شد: شرکت صنایع فولاد کردستان بیجار (آهن اسفنجی) با ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی، شرکت صنایع فولاد کردستان قروه (ورق گرم فولادی) با ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی، توسعه معدنی و صنعتی صبا نور صبا امید خاورمیانه (گندله آهن) با ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی، شرکت توسعه معادن طلای کردستان (شمش طلا) با ۲۰ درصد پیشرفت و شرکت برسم لعل (کنسانتره و گندله آهن) ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

خلیقی همچنین به صدور مجوز‌های متعدد برای رونق تولید و اشتغال آفرینی اشاره کرد و ادامه داد: در راستای حمایت از تولید و اشتغال، ۲ هزار و ۸۳۷ مجوز در بخش صنعت و معدن کردستان صادر شده است.

وی گفت: این مجوز‌ها شامل ۳۱۷ پروانه بهره برداری صنعتی، ۴۳ پروانه بهره برداری معدن و ۲ هزار و ۴۷۷ پروانه خرده فروشی و خدمات فنی و بازرگانی است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کردستان اظهار داشت: با صدور این مجوزها، پیش بینی می‌شود شاهد سرمایه گذاری ۵۰ هزار میلیارد تومان و اشتغالزایی ۴۰ هزار نفر باشیم.

انتهای پیام/