آمریکا کردهای سوریه را از تحریم معاف می کند
یکی از مقامات وزارت خارجه آمریکا می‌گوید کشورش قصد دارد اجازه دهد سرمایه‌گذاری در مناطق شمال شرق سوریه را که تحت کنترل کردهاست، از تحریم‌های آمریکا علیه سوریه معاف کند.

به گزارش اکوکردستان یکی از مقامات وزارت خارجه آمریکا می‌گوید کشورش قصد دارد اجازه دهد سرمایه‌گذاری در مناطق شمال شرق سوریه را که تحت کنترل کردهاست، از تحریم‌های آمریکا علیه سوریه معاف کند. به گزارش کردپرس یکی از مقامات آمریکایی اعلام کرد این کشور قصد دارد به شرکت های آمریکایی اجازه دهد برخلاف تحریم های اعمال شده علیه سوریه، در مناطق تحت کنترل کردهای این کشور سرمایه گذاری کنند.

 خبرگزاری رویترز گزارش داد ویکتوریا نولاند، دستیار وزیر خارجه آمریکا، در جریان نشست کشورهای عضو ائتلاف داعش گفته است واشنگتن مجوز سرمایه گذاری شرکت های آمریکایی در مناطق آزاد شده از دست داعش و خارج از کنترل دولت مرکزی سوریه را صادر خواهد کرد.

 او افزود در چند روز آینده این مجوز برای تسهیل سرمایه گذاری صادر خواهد شد.

 یک دیپلمات که این مسئله را با مقامات آمریکایی مورد بحث قرار داده، گفته است این مجوز برای مناطق تحت کنترل کردهای سوریه صادر شده و مربوط به حوزه کشاورزی و بازسازی این مناطق بوده و در حوزه نفت اعمال نمی شود.

 این دیپلمات گفته است اگرچه ترکیه نیروهای دموکراتیک سوریه حاکم بر این مناطق را تروریست می خواند اما مخالفتی با سرمایه گذاری در مناطق تحت کنترل این نیروی وابسته به کردها نخواهد داشت.

 ویکتوریا نولاند درباره میزان سرمایه گذاری در این مناطق گفت: سال گذشته ۴۵ میلیون دلار در این خصوص هزینه شده است اما واشنگتن قصد دارد میزان سرمایه گذاری در مناطق شمال و شمال شرق را در سال جاری به حدود ۴۵۰ میلیون دلار افزایش دهد.

انتهای پیام/