سوئد باید تحریم تسلیحاتی ترکیه را بردارد
اردوغان در گفتگو با نخست وزیر سوئد باز هم خواستار توقف حمایت این کشور از گروه های کرد کردستان عراق و سوریه، همچنین برداشته شدن تحریم های تسلیحاتی علیه ترکیه شد.

به گزارش اکوکردستان اردوغان در گفتگو با نخست وزیر سوئد باز هم خواستار توقف حمایت این کشور از گروه های کرد کردستان عراق و سوریه، همچنین برداشته شدن تحریم های تسلیحاتی علیه ترکیه شد.

به گزارش کردپرس، رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه در گفتگوی تلفنی با ماگدالنا اندرسون نخست‌وزیر سوئد باز هم ادعای پیشین خود مبنی بر وجود برخی اعضای حزب کارگران کردستان (PKK) و فعالیت آنها در این کشور را تکرار کرد.

بنا بر اعلام مرکز ارتباطات نهاد ریاست جمهوری ترکیه، اردوغان در این تماس تلفنی از سوئد خواست تا حمایت سیاسی، مالی و تسلیحاتی خود از PKK را پایان دهد.

او با اشاره به اینکه ترکیه از مدت‌ها پیش نارضایتی خود را نسبت به ارتباط سوئد با افراد و سازمان‌های زیر نظر PKK و یگان های مدافع خلق (YPG) ابراز کرده است، مدعی شد که موجودیت و فعالیت‌های جماعت فتح الله گولن (فتو) نیز در سوئد همچنان ادامه دارد.

اردوغان با بیان اینکه ادعاهایی مبنی بر مبارزه PKK و YPG با داعش واقعیت را منعکس نمی‌کنند، گفت: «انتظار داریم سوئد به‌منظور رفع نگرانی‌های ترکیه در مورد گروه تروریستی PKK و شاخه‌های آن در سوریه و عراق گام‌های ملموسی بردارد.»

رئیس‌جمهور ترکیه یک بار دیگر خواستار برداشته شدن تحریم های تسلیحاتی ترکیه از سوی سوئد شد.

گفتنی است، مقامات ترکیه در طی هفته ای که گذشت، بارها و بارها اعلام کردند که ترکیه تا استرداد نیروهای PKK ساکن در سوئد و فنلاند، و برچیده شدن تحریم های تسلیحاتی از سوی این دو کشور، با عضویت آنها در پیمان ناتو موافقت نخواهد کرد.